Vitali Komarov – serigrafie

You are here:
Navštivte prodejní výstavu sítotisků, která je inspirována Vincentem Van Goghem ale i Pop-artem. Výstava je plná barev, citů a povznesením ducha.

Vernisáž

květen 2023

Výstava probíhá

od 24. 2. 2023

Vitali Komarov

nar. 1. února 1968, malíř a grafik

Autor je absolventem restaurátorské umělecké školy a od roku 1995 žije a pracuje v Lednici na Jižní Moravě. Jeho obrazy jsou inspirované krásou kolem nás a ztvárněné jeho uměleckým pohledem. Vychází tedy z reality a expresivně ztvárňuje osoby, krajiny, květiny i běžné předměty. Tato díla jsou zastoupena v mnoha veřejných a soukromých sbírkách po celém světě. V současné době žije a pracuje jako svobodný umělec. Rád cestuje, protože při cestách nachází inspiraci pro svou práci.

Vitali Komarov, zakotven v evropské tradici malby, je silně inspirován Vincentem Van Goghem, ale jeho tvorba prochází dalším rozvojem techniky a vidění barev. Své vize přenáší na plátna olejovou barvou nebo sítotiskem na papír. Umělcovy obrazy jsou plné života a v každém svém období nám nabízí mnoho krásných postřehů a námětů, které ho inspirují. Jeho vize je naděje. Jeho barvy jsou jasné, plné citů, měkké a zářivé. Jeho obrazy jsou povznesením ducha a slibují nové začátky. Co je pro něj skutečně důležité je, že svou vizi plnou jednoduché pravdy předává svým divákům.

Výstava představuje umělcovy obrazy v technice serigrafie (sítotisk).

Jedná se o práce ručně vyráběné na sítotiskovém stole – jsou složené z jednotlivých barevných vrstev a ručně kolorované. Podklady pro tisk každé vrstvy jsou autorem nakreslené černou tuší na průhledný film.

 

Vystavené obrazy jsou v limitovaných edicích a jsou za sympatickou cenu prodejné.