Na prohlídku s pákovými kleštěmi, po žebříku do prvního patra aneb Když se makléři v práci nenudí

You are here:
Přerov – Otevírání dveří pákovými kleštěmi nebo třeba pozvání na rande, i tomu občas musejí při své práci čelit realitní makléři z Galerie Realit v Přerově. Veselým příhodám se nevyhne žádný z nich.

Příkladem toho je samotná jednatelka společnosti Kateřina Zvonková, která se na realitním trhu pohybuje už od roku 2006.

„Nečekané situace provází snad každou profesi. Naučili jsme se je však brát s humorem a nadhledem a občas je rádi vyprávíme jako vtipné historky,“ říká jednatelka Galerie Realit.

Do úsměvné situace se před časem dostala také její kolegyně, když přišla s klientem převzít byt, který zakoupil. Původní majitel si však mezitím stihl zabouchnout klíče od bytu uvnitř. „Bylo to v prvním patře. Nový vlastník, který si přišel byt převzít, měl naštěstí smysl pro humor, takže si akčně půjčil žebřík, vylezl nahoru a vypáčil síť z okna. Pak nám otevřel se slovy: Tak vás tady vítám!“ líčí makléřka Dana Neblová.

Shoda názvů měst pak sehrála svou roli při plánované prohlídce jednoho z rodinných domů. „Až po pětiminutovém telefonickém hovoru jsme zjistili, že zájemci o dům byli sice v Přerově, ale v Přerově nad Labem, vypráví se smíchem Kateřina Zvonková.

Často se podle zkušeností makléřů z Galerie Realit také stává, že si původní majitel prodávané nemovitosti nemůže do nového bydlení vzít například hlídací psy či hospodářská zvířata, takže se občas i oni stávají předmětem předání. Naposled se tak stalo součástí prodeje velké vestavěné akvárium.

„Stalo se nám dokonce, že rozvádějící se manželé chtěli prodat byt a v průběhu obchodu se usmířili,“ pokračuje Kateřina Zvonková ve výčtu kuriozit z realitního trhu. Výjimkou podle ní nejsou ani návrhy na schůzky či milostná vyznání.

Příhodu jako z kultovního českého filmu Marečku, podejte mi pero zažil zase Marek Holý. Přibližně osmdesátiletí majitelé bytu za ním přijeli nastrojení ve svátečním oblečení podepsat smlouvu. „Bohužel však o den dříve, než bylo domluveno,“ říká makléř.

Mezi nejnovější historky pak podle Kateřiny Zvonkové patří příhoda s dědičkou několika nemovitostí. „K žádné z nich neměla klíče, takže první prohlídku oploceného pozemku bylo nutné absolvovat s pákovými kleštěmi,“ popsala jednatelka společnosti Galerie Realit Kateřina Zvonková. 

Zdroj: Denik.cz