VÝSTAVY


Jiří Hora

Kdy: 1. 3. – 30. 6. 2019

Jiří Hora se narodil v roce 1953 ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde také téměř celý život bydlí. Od dětství se zajímal o elektrotechniku, pracoval ve vývoji lékařských přístrojů a potom v oboru servis výpočetní techniky.

K fotografování ho přivedl otec, kterému často pomáhal při dokumentování proměn města Frenštátu v druhé polovině 20. století  různými fotoaparáty od deskových až po kinofilmové.

Jiří Hora začínal s Flexaretou na formát 6×6, pak přišel kinofilm nejdříve na černobílé filmy, později na barevné, ale pravou svobodu přinesl až nástup digitální fotografie, v jeho případě od roku 2003. Od té doby se snaží podrobně dokumentovat všechny krátké i dlouhé výlety po krásách Česka i zemí po celém světě – od Nového Zélandu přes Island po Patagonii. Jeho fotografie mají hlavně připomenout zážitky z navštívených zemí, ale snaží se, aby občas měly i nějaké fotografické kvality. Cestuje rád sám, ale do exotických zemí využívá také služeb cestovních kanceláří. Fotografuje hlavně pro vlastní potěšení, ale je velmi rád, když se jeho obrázky líbí i ostatním a proto většinu z nich publikuje na veřejné internetové galerii.

VÝSTAVA JE PRODEJNÍ

Bohumil Kratochvíl

Kdy: 16.11.2018 – 28. 2. 2019

patří do skupiny nadšených amaterských fotografů, kteří tomuto koníčku zasvětili téměř celý dosavadní život.

Pochází z Biskupic na Třebíčsku, kde prožil celé dětství až do patnácti let. Poté odešel studovat do Kroměříže hudbu, působil v Praze jako hudební profesionál a posledních čtyřicet let žije v Přerově, kde se věnuje mladé nastupující muzikantské generaci.

Fotografii doslova propadl ve svých 13 letech. Začínal, jako stovky dalších, s nejlevnějšími fotografickými přístroji. Další náročnější techniku si musel zasloužit, případně si na ni vydělat, což ve studentském věku nebylo zrovna jednoduché. Láska ke statickým obrázkům však pomáhala překonávat mnohé svízele, a tak se postupem času dařila řešit i otázka nezbytné fotografické výbavy.

V oboru se vzdělával a vzdělává převážně jako samouk. V minulosti to byla především odborná literatura a fotovýstavy. V současnosti je nepřeberné množství tutoárů na internetu, což značně usnadňuje získávání potřebných znalostí a informací.

Jeho fotografie zachycují převážně českou a moravskou krajinu. Nevyhýbá se však ani jiným žánrům, ze kterých je třeba zmínit především dokumentární fotografii. Jako hudební pedagog zaznamenává dění převážně v kulturním světě (koncerty, vernisáže, kulturní události v Přerově aj.)

Zhruba před rokem a půl začal publikovat své fotografie na sociálních sítích. Na facebooku vedle své stránky vytvořil další pod názvem „Přerovsko objektivem“, která má v současnosti na šest stovek sledujících. Pod vzrůstajícím tlakem okolí se rozhodl přispět fotografiemi na akci „Přerovské dvorky“, která se uskutečnila v měsíci září. Zde proběhla rovněž anketa s výběrem případných přerovských pohlednic. Výstava se setkala s velice příznivým ohlasem. Část fotografií tvoří i výběr na tuhle výstavu. Další okruh je soustředěn na přírodu, která nás obklopuje se zaměřením na živé tvory. Poslední okruh tvoří fotografie, které se setkaly s nejpříznivějším ohlasem na sociálních sítích.

Slova autora:

Roky mám v úmyslu pro vás, milí spoluobčané, uspořádat výstavu fotografií. Především časové důvody mi v tom vždy nějak zabránily. Důchodový věk však už klepe na dveře, a tak doufám, že se tenhle počin stane tradicí. Tedy pokud zdraví a váš zájem dovolí… 🙂

Tímto vám rovněž upřímně děkuji za zhlédnutí této výstavy.

Váš Bohumil Kratochvíl

VÝSTAVA JE PRODEJNÍ

Vybírat můžete z více jak 50 krásných záběrů a různých formátů.

Otakar Hudeček

Kdy: 23. 3. 2018 – 31. 8. 2018

Otakar Hudeček se narodil v roce 1954 v Přerově, většinu života však prožil v Olomouci a nyní bydlí a tvoří v obci Citov.

Výtvarnému umění se věnoval už od dětství, ale o soustavném pěstování výtvarného umění lze u něho hovořit až v dospělosti. Výtvarný talent podědil z obou větví své rodiny – jeho otcem byl akademický malíř Otakar Hudeček a jeho dědeček z matčiny strany byl František Šenar.

Otakar Hudeček celý svůj život maloval stále a intenzivně. Vystavovat začal v roce 1989, kdy jeho nekonvenční díla, plná fantazie a citlivé, výrazné barevnosti, začala vzbuzovat ohlas. Do dnešního dne uspořádal několik desítek výstav, mnohé i v zahraničí.

Nepatří mezi realisty, ale nelze říci, že by šlo o malíře abstraktního. Jako charakteristika se nabízí označení „tvůrce nové reality“. Reálný základ Hudečkovy obrazy rozhodně mají – všechny zobrazené objekty se mohou zdát být parafrázemi skutečného světa. V jeho malbách můžeme objevit motivy floristické, zoomorfní, objektové… Je v nich vynalézavost, kterou násobí jeho kompoziční objevnost, cit pro barvy a barevné akordy.

Maluje především olejem a jeho malování se neobejde bez srdce a hlavy. To, že maluje zaníceně, nadšeně a soustředěné, není obtížné vycítit.

Užijte si aktuální výstavu Otakara Hudečka. Obrazy jsou prodejné.

 

Vitali Komarov –

Serigrafie

Kdy: 21. 9. 2017 – 28. 2. 2018

Kde: GALERIE REALIT

Malíř a grafik pocházející z Ruska, který je silně inspirován Vincentem Van Goghem.
Jeho obrazy jsou plné života, barvy jsou jasné, plné citů, měkké a zářivé.
Od roku 1995 žije a pracuje v Lednici na Jižní Moravě.

Ruby –

SrdceKraj

Kdy: 24.3.2017 – 31.7.2017

Kde: GALERIE REALIT

Ruby chce svým souborem fotografií SrdceKraj

vzdát hold podmanivému Valašskému kraji,

který má navždycky zarytý hluboko do srdce.

 

David Macháček

Kdy: 20.10.2016 – 28.2.2017

Kde: GALERIE REALIT

pozvanka

Více informací o výstavě a reportáž z vernisáže naleznete zde: David Macháček

Jan Tajzich – SF

Kdy: 19.5.2016 – 30.9.2016
Kde: GALERIE REALIT

Tajzich postcard

Více informací o výstavě zde: Jan Tajzich – SF

 

Máte-li zájem využít našich výstavních prostor, neváhejte nás kontaktovat.

gr1   gr3    

gr2   gr5